Європейський центр інформаційної підтримки Верховної Ради України – це спеціалізований інформаційний центр парламенту, що здійснює пошуково-аналітичну роботу у сфері політики та законодавства ЄС.

 

Історія

Центр було створено у червні 2011 року за ініціативи Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, за підтримки Українсько-європейського дорадчого центру з питань законодавства (UEPLAC), що фінансується ЄС, та Програми сприяння Парламенту України ІІ (програми розвитку законотворчої політики), що підтримується USAID.

Відкриття Інформаційного центру Голова Верховної Ради України Володимир Литвин назвав «важливим етапом у реалізації Верховною Радою України політики Європейської інтеграції нашої держави».

З липня 2012 по травень 2013 року проект реалізовувався Асоціацією випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – ГО «Ліга інтернів» за підтримки Програми сприяння Парламенту України ІІ та фінансування USAID.

 

Мета та діяльність

Мета Центру – стати ключовим постачальником професійної, правової інформації та аналітики для народних депутатів України, їх помічників-консультантів і працівників Апарату ВРУ, а також сприяти вчасній та належній реалізації процесу адаптації законодавства України.

Інфоцентр пропонує кваліфіковані відповіді на інформаційні запити; допомогу в пошуку інформації щодо ЄС, відносин Україна – ЄС, інституцій ЄС, а також європейської політики сусідства; доступ до професійних баз даних та консультації з їх використання, тренінги; новини, бюлетені та інші публікації на європейську тематику.

Перевагою Інфоцентру є наявність доступу до професійних баз даних, зокрема: Westlaw, HeinOnline, EBSCOhost, Beck-online, а також бази даних Європейського центру парламентських досліджень та документації (The European Centre for Parliamentary Research and Documentation).

 

Успіхи

Активну роботу Центр розпочав з  вересня 2011 року. З того часу інтерес відвідувачів до послуг та ресурсів Центру постійно зростає. Лише за шість місяців діяльності Центру з 1 липня до 31 грудня 2012 року (з початку адміністрування ГО «Ліга інтернів») Інфоцентр отримав та обробив 56 запитів, підготував 17 аналітичних матеріалів, його відвідало 648 осіб; відвідуваність веб-сторінки зросла до 15 367.

Уже з початку 2013 року динаміка зростання має не просто висхідний характер, а значно перевищила загальний рівень. За січень–березень 2013 року працівниками Інфоцентру було отримано та оброблено 75 запитів.

Дослідження Центру, які стосуються, наприклад, оподаткування фінансових операцій у країнах ЄС, регулювання ринку землі в ЄС, інформації щодо Конвенції OECD, отримали високу оцінку від профільних комітетів та значно допомогли в їх діяльності.