Електронна петиція – це особлива форма колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування.

Розвиток інструменту електронних петицій в Україні активізувався з 2015 року, коли був ухвалений Закон України №577-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» від 02.07.2015 року.

Електронні петиції до Верховної Ради України на веб-порталі Парламенту запрацювали 28 жовтня 2015 року. Технічним адміністратором системи є Управління комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України, її розробка здійснювалася за підтримки Програми USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа та сприяє становленню відповідального, підзвітного і демократичного представницького органу – Парламенту України.

ГО «Ліга інтернів» проводить моніторинг електронних петицій до ВРУ, готує періодичні огляди та тематичні публікації. Окрім того, ми розробили інфографіку та Інтернетсторінку, які допомагають визначити, з якими питаннями до яких органів влади звертатися в е-петиціях, дослідили функціонування е-петицій в Україні та країнах Європейського Союзу, а також підготували серію відеоблогів, які знайомлять з поняттям електронних петицій, розповідають про їх розвиток в Україні та детальніше описують цей інструмент Верховної Ради України.

ВІДЕОБЛОГИ “Електронні петиції: від ідеї до результату”

Випуск 1. Е-петиції та е-демократія в Україні
Випуск 2. Е-петиції до органів місцевого самоврядування
Випуск 3. Портал е-петицій до ВРУ
Випуск 4. Успішні е-петиції до ВРУ
Випуск 5. Інформаційна кампанія на підтримку е-петиції

Е-ПЕТИЦІЇ ДО ОРГАНІВ ВЛАДИ. ДО ЯКИХ ОРГАНІВ З ЯКИМИ ПИТАННЯМИ ЗВЕРТАТИСЯ? 

do_yakyh_organiv_zvertatysya.jpg

      

 

ПОРІВНЯННЯ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОННИХ ПЕТИЦІЙ ДО ПАРЛАМЕНТУ В КРАЇНАХ ЄС ТА В УКРАЇНІ

Дослідження “Порівняння систем електронних петицій до парламенту в країнах ЄС та в Україні”

   

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Діана Довгань: «Електронна петиція – це один з інструментів привернення уваги до актуальної проблеми»
Як зробити е-петицію успішною? Поради Діани Довгань
Вебінар “Все про електронні петиції до Верховної Ради України”
Е-петиції до ВРУ: підсумки 2017 року