Традиційно до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні для інтернів організовується тематичний захід «День Майдану». Цього разу інтерни почули Голос двох Майданів, а заразом Народного артиста України, актора театру та кіно, Міністра культури України двох урядів (у 2014 р., 2016-2019 рр.) Євгена Нищука.

Спікер поділився власними спогадами про Майдани 2004 та 2013-2014 рр., зауваживши їхню особливість: очі демонстрантів палали нереальною вірою у те, що все, нарешті, зміниться. А душу історія про дітей на помаранчевому Майдані видалася особливо проймаючою: «… Казали, що дітей на Майдані немає, і водночас мені на сцену приносять десятки загублених учнівських квитків. Прошу йти дітей додому, попередньо забравши учнівські квитки в наметі біля Головпоштампту, бо до сцени вони підходити соромились. Яким же було моє здивування та гордість за український народ, коли через десять років до мене підійшла дев’ятнадцятирічна дівчина з учнівським квитком та сказала, що тепер вона вже має студентський, а з ним і повне право тут стояти»,- сказав Євген Нищук.

Авжеж, інтернів цікавила й політична діяльність колишнього Міністра культури. Лектор залюбки поділився результатами своєї роботи — реформами, до яких він доклав чимало зусиль. Зокрема, запровадження дублювання кіно та мультфільмів українською мовою, прийняття Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який  Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року. Також за час діяльності Євгена Нищука на посаді Міністра культури було знято 280 фільмів, створено Український культурний фонд та Український інститут книги. Усі ці заходи додали свою пайку в інституціолізації української культури та мови, про що зазначила одна з інтеренок Людмила Лісова:

«Дякую Вам за такі важливі та реформаційні зрушення. Я з дитинства розмовляла українською мовою, але, коли приїхала до Києва, довелося спілкуватися російською, бо того вимагало оточення. Після введення Закону в дію, усе справді почало змінюватися. У мене троє дітей, тому як мама скажу, що, на жаль, досі мовні проблеми залишаються саме у сфері мультфільмів, а вони як раз і впливають на світосприйняття та формування дитини».

Зустріч з Євгеном Нищуком так захопила інтернів та інтернок, що навіть після двогодинного спідкування, лишилося ще багато цікавих запитань. Спікер натякнув, що продовжити спілкування можна після вистав, у яких він грає в театрах Києва.

Бонус:

Ми запитали про те, які українські фільми пан Євген радить подивитися.

Топ-8 фільмів обов’язкових до перегляду на думку Євгена Нищука:

  • Мої думки тихі
  • Ціна правди
  • Поводир
  • Кіборги
  • Крути 1918
  • Таємний щоденник Симона Петлюри
  • Погані дороги
  • Захар Беркут

 

Авторка: Наталя Рибнікова, інтернка Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України