Програма стажування в Апараті Верховної Ради України стартувала 23 січня 2017 року. Інтернами стали 59 осіб, які були відібрані для стажування в секретаріатах комітетів, структурних підрозділах Апарату ВРУ, Європейському інформаційно-дослідницькому центрі при ВРУ, Офісі з фінансового та економічного аналізу у ВРУ, Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини та офісі Програми USAID «РАДА».

Змінилася тривалість Програми стажування. Відповідно до положення ЗУ «Про державну службу» про стажування молоді не з числа державних службовців в органах влади вона тривала 6 місяців. Проте незмінними залишилися її основні компоненти. Окрім безпосередньої роботи в підрозділі стажування, інтерни відвідували зустрічі з політичними, громадськими, культурними діячами, науковцями, авторські навчальні курси та лекції, екскурсії до державних установ, а також реалізовували власні соціальні ініціативи.

Урочиста церемонія закриття відбулася 14 липня 2017 року. Сертифікат про успішне закінчення Програми стажування 2017 року отримали 56 осіб, 9 з них – сертифікат з відзнакою.

2017 рік відзначився надзвичайно важливою подією: два випускники Програми, народні депутати Валерій Карпунцов та Павло Пинзеник, зареєстрували проект Постанови про деякі питання реалізації статті 48 Закону України «Про державну службу» в Апараті Верховної Ради України, яка пропонує заснування іменних стипендій для інтернів Парламенту.

Програма стажування в Апараті Верховної Ради України в 2017 році реалізовувалася на основі Меморандуму про співпрацю ГО «Ліга інтернів» спільно з Управлінням кадрів Апарату ВРУ за підтримки Програми USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа і сприяє становленню відповідального, підзвітного і демократичного представницького органу – Парламенту України.

2017.07.14._zakryttya_2017_1.jpg